Posted at 03/05/2016
Komentáre vypnuté na Aliexpress, Aliexpres Alixpress, Ali Express, alliexpress, Aliexpress.com

Aliexpress, Aliexpres Alixpress, Ali Express, alliexpress, Aliexpress.com

Čo je AliExpress.com?

AliExpress.com je vlastne obrovský eshop, ktorý zastrešuje veľké množstvo malých predajcov z celej Ázie. Je to taký čínsky ebay s tým, že sa tam predáva iba nový tovar a za veľmi lukratívnu cenu. AliExpress patrí pod rokmi preverenú skupinu Alibaba Group, a tak sa nemusíte obávať, že sa jedná o podvod.

Prečo je nakupovanie na AliExpress bezpečné?

Výhoda nakupovania na tejto stránke spočíva v tom, že peniaze nedostáva predávajúci priamo, ale až potom keď potvrdíte prijatie tovaru. Peniaze teda drží po dobu napr. 30 dní spoločnosť Aliexpress, pričom keď sa vyskytne nejaký problém (napr. tovar nepríde), tak nemajú problém peniaze do 30 dní vrátiť. Funguje to tak, že po objednaní tovaru začne plynúť doba, do ktorej má byť objednávka doručená – vy tak po doručení tovaru môžete potvrdiť prijatie – ak ho do stanovej doby nepotvrdíte, tak bude potvrdené automaticky. O týchto termínoch vás samozrejme upozornia aj emailom.

Netvrdím, že tam na žiadneho podvodníka nenarazíte (možno 1 zo 100 predajcov), ale keď sa budete riadiť tipmi, ktoré tu uvediem, tak sa šanca značne znižuje. Pričom aj samotný Aliexpress sa snaží maximálne zabrániť nejakým podvodníkom a to aj tým, že vám vie bezproblémov vrátiť peniaze. AliExpress proste nie je podvod a každý rok minie milióny dolárov na odhaľovanie podvodníkov.

Hodnotenie je základ úspešného nákupu

Alfou a omegou správneho nákupu pri podobných stránkach je hodnotenie predajcu a tovaru. Pri každom tovare na stránke máte uvedené hodnotenie predajcu a samozrejme aj hviezdičky od ľudí, ktorý daný výrobok zakúpili. Určite sa týmito hodnoteniami pri nákupe riaďte a nekupujte od výrobcov, ktorý zatiaľ nemajú žiadne hodnotenia pokiaľ ste začiatočník na aliexpress.com

Koľko stojí poštovné?

Poštovné je väčšinou zadarmo, ale záleží samozrejme od tovaru, ktorý chcete kúpiť. Väčšinou si môžete zvoliť rôzne spôsoby prepravy, pričom si objednávku môžete dať poslať aj kuriérom cez DHL, ale to bude samozrejme drahšie. Osobne väčšinou nechávam zaslať tovar zadarmo (15-60 dní). Pričom v 90% prípadoch mi zásielka príde do 2 až 3 týždňov od zakúpenia.

Zľavy na Aliexpress

Zľavy na aliexpress nájdete na hlavnej stránke, alebo najznámejšie takzvané Today Deals nájdete tu: http://superdeals.aliexpress.com/

Poprípade dajte LIKE na našu Facebook skupinu a dozviete sa o nových zľavách okamžite : https://www.facebook.com/aliexpressnakup

CLO a DPH pri nákupe na aliexpress.com

DPH sa oficiálne platí pri objednávke nad 22 eur a clo pri objednávke nad 150 eur.
Takže pokiaľ tovar stojí menej, ako 22 eur, tak DPH ani CLO neplatíte.
DPH tvorí 20 % z celkovej ceny tovaru + poštovné + poistenie (pokiaľ ho platíte).
Clo sa platí zväčša v hodnote 3 až 11 % z ceny tovaru a jeho výška záleží od druhu tovaru.
Pri objednávkach nad 150 eur je nutné zaplatiť CLO aj DPH.

Funguje to tak, že vám domov príde list o tom, že máte predložiť, koľko ste zaplatili. Pričom stačí spraviť screenshot zo stránky (odfotiť stránku) kde je uvedená platba a poslať im to emailom. Následne vám dajú preplatiť 20% tejto hodnoty + nejaké 3-4 eurá za to, že to museli riešiť a tovar odovzdajú Slovenskej pošte, ktorá Vám ho doručí.

Pri nákupe tovaru nad tých 150 eur ešte okrem dph zaplatíte aj clo, ktoré je stanovené pre každý druh výrobku zvlášť, ale väčšinou sú to jednotky %. Napríklad hodinky majú tuším 4,5%. Clá pre jednotlivé typy tovaru si môžete pozrieť na tejto stránke.

Ako nakupovať na Aliexpress?

Stránka AliExpress.com je v angličtine, takže najlepšie je mať aspoň nejaké základy angličtiny. Ak žiadne nemáte, tak môžete skúsiť vpravo hore prepnúť na češtinu. Stránku vám potom preloží do češtiny prekladač od googlu (následne to pre vás bude celkom použiteľný web). Celkovo ak niečo neviete alebo niečomu nerozumiete, tak určite odporúčam, aby ste si to skúsili preložiť cez stránku translate.google.com, alebo nám skúste napísať na facebooku.

Pokračujte v čítaní na daľšej stránke….

Stránky: 1 2

Značky:, , , ,

0 Comment on this Article

Comment closed!