Our Blog

Aliexpress

03/05/2016,   Návody Aliexpress    0

Aliexpress, Aliexpres Alixpress, Ali Express, alliexpress, Aliexpress.com

 

Nakúpiť na stránke Aliexpress.com

Registrácia – vpravo hore kliknite na „Join“ alebo v češtine na „Pripojiť“.

Následne vyplňte meno, priezvisko, email (2 krát) a opíšte overovací kód. Meno samozrejme bez diakritiky.

Vyplnenie poštovej adresy – Prihláste sa na stránke a tam kde vpravo hore vidíte svoje meno, tak kliknite na „My AliExpress“, resp. „Môj Aliexpress“. Otovrí sa vám prakticky nová stránka, kde v ľavom menu nájdete „Shipping Address“ alebo „Poštová adresa“. Tam následne pridáte svoju poštvú adresu. (Meno a priezvisko, krajina, ulica, mesto, opät krajina, psč a číslo mobilu v tvare 421….)
Vyberanie tovaru – buď vyhľadajte po anglicky čo vlastne chcete, alebo môžete prechádzať kategóriami. Napr. zadáte „watch“ teda hodinky a môžete vyberať. Odporúčam odklinuť „1 piece, čo znamená 1ks“, prípadne „top-rated – najlepšie hodnotení predajcovia“. Ale všetko je samozrejme na vás, zakliknite si tam čo uznáte za vhodné. Takisto môžete radiť predajcov podľa počtu objednávok, či hodnotení, prípadne podľa ceny. Každý predajca má iné ceny. Uvedomte si aj to, že napríklad pri väčších odberoch môžu byť veci lacnejšie a preto cena môže byť iná. Uvidíte ju až pri kliknutí na odkaz.Nezabúdajte ani na to, že pod popisom a fotkami každého výrobku môžete nájsť aj recenzie kupujúcich.

Platba za tovar – platiť je možné napríklad kartou Visa či Mastercard. Určite máte obavy z podobnej platby kartou, zvlášť v čínskom eshope. Ale môžem vás ubezpečiť, že sa nie je čoho báť, keďže u tejto spoločnosti dednne nakupujú možno aj milióny zákazníkov z celého sveta. Určite nemajú dôvod práve vás nejako okrádať. Pri platbe za tovar môžete poslať predávajúcemu aj nejakú poznámku. Napríklad ja som mu posielal, že chcem pri cyklodrese inú veľkosť pre cyklonohavice a inú veľkosť pre vrchnú časť dresu.
Aliexpress a fejky či napodobeniny

Na AliExpress nájdete prakticky všetko možné, takže tam nájdete aj rôzne napodobeniny. Napríklad značky adidas, nike, puma, swarovski, atďPri týchto veciach však nakupujte opatrne, keďže takéto napodobeniny vám môžu zastaviť na colnici. Pri 1ks to ešte často prejde, ale ak by ste takto nakupovali viac kusov, tak by mohol byť problém s tým, že to zabavia a zničia to. Vy tak môžete prísť zbytočne o peniaze.

Moja skúsenosť ohľadne nákupu hodiniek (na podobnej stránke ako aliexpress – dhgate.com) za nejakých 40 eur bola asi taká, že na webe výrobca pri hodinkách na obrázku vymazal logo. Takže hodinky vyzerali celkom zaujímavo. Keď mi to došlo domov, tak asi v pohode prešlo colnicu a mal som doma nejaké „rolex hodinky“. Proste niekedy replika bezproblémov prejde. Chcel som proste noname (bezmené) hodinky a to, že mi prišla napodobenina rolexiek ma sklamalo. Takže na toto si pri hodinkách dávajte pozor – predajca občas zámerne vymaže logo značky z fotky)

0 Comment on this Article

Comment closed!